Mobilní návod

Návod

Úvod do hry

Ještě před začátkem hry musí mít každý hráč list, kam si bude zapisovat body, které se vám zobrazí u odpovědi. Případně můžete pověřit někoho kdo nehraje aby vám body zapisoval.
- Hra obsahuje dohromady 5 her. Každé hra je o něčem jiném. Postupně projedete všechny hry od první do poslední.
- před hrou se společně domluvte, jak dlouho by mohla hra trvat. Podle toho si stopněte čas. Pokud doberete všechny otázky před vypršením času, hra skončila.

Průběh hry

Jakmile kliknete na tlačítko start, objeví se stránka s výběrem her. Budete hrát od první hry do poslední.
Pokud vybereze hru, zobrazí se stránka s výběrem políček.
- nejdříve si přečtěte nápovědu pro celou hru.
- pokud je nějaké tlačítko černé, již na něj nesmíte kliknout
- hráči hrají po směru hodinových ručiček
- jakmile je hráč na řadě, vybere si políčko
- potom zvolí možnost, kterou si myslí že je správně
- případně pokud je ve hře místo výběru možností jen tlačítko zobrazit odpověď, tak hráč řekne slovo nahlas a ostatní kontrolují správnost
- jinak správnou nebo čpatnou odpověď jistě poznáte
- při pohybu po web využijte tlačítka zpět která jsou aplikovaná přímo v aplikaci, jedinná vyjjímka je pokud jste na stránce s dobrou nebo špatnou odpověďí
- pokud je odpověď správně, připočítá se určený počet bodů, počty bodů jsou pod každým úkolem
- pokud je ale odpověď špatně, ostatní hráči se můžou dohodnout do 30 sec na odpovědi a označit ji. Pokud se domluví a uhodnou správně, každý dostává uvodený počet bodů v tabulce (která je u každého úkolu) a hráč, který otázku neuhádl si musí odečít uvedený počet bodů z tabulky), pokud ostatní hráči neuhodnou, tak se nikomu body neubírají, ale ani nepřidávají.

Konec hry kola

Pokud vyčerpáte všechny otázky, nebo vyprší předem určený čas, sečtěte si všechny body a dejte dohromady pořadí. První dostává tolik bodů, kolik bylo hráčů, potom to jde po 1 bodu dolů podle pořadí. Hráč, který skončí jako poslední, dostane tedy 1 bod.

Tím hra nekončí

Výsledky celkových pořadových bodů po 1. kole někam zapište, kde se nastratí. Až si budete chtít zase zahrát hru, tak si stejným způsobem zahrajte druhé kolo a další. Řadové body vždy sečťěte dohromady. Opravdový cíl hry bude po dokončení všech pěti kol různých her.