Apolerro Pixel

Kde sledovat mapy

Jaké jsou ty nejlepší mapové portály?

Mapy.cz

Mapy.cz je asi nejlepší mapový porál pro českou republiku. Jistě tato aplikace překonala na plné čáře i mapy google. Mapy.cz je i mobilní i internetová aplikace. Počítačová aplikace obsahuje více druhů map. Je zde mapa základní, dopravní, turistická, fotografická, letecká, letecká z minulých let, zimní, letecká, z 19.století, haptická, textová. Společné funkce jsou plánování trasy, navigace, hledání místa, synchronizace účtu seznam.cz, počítačem a telefonem. Můžete ukládat body, trasy, dávat do složek. v mobilní aplikaci můžete také zaznamenávat trasu a otvírat mapy základní, turistická, zimní, letecká, dopravní. V aplikaci jde také stáhnout mapy offline. Ke každému místu je popis, počasí, obrázky, odkazy.

OsmAnd

OsmAnd je velice spolehlivá a dobrá mapová aplikace. Mapa je velice podrobná, nechybí označní spousty míst nebo spoustu lesních cest. Co už ale chybí jsu značené trasy a jejich barvy. Vše na mapě ne vžrazné a přehledné. Dále hodně zajímavá funkce mapy je, že rozděluje i louky od polí, pož se hodí, nebo třeba šipka určující směr proudu. Dále je přímo v mapě rozdělena katastrální území obcí. Zkrátka nastavení mapy je rozsáhlé. Mezi další funkce patřá navigace, která je dobrá, ale ne v češtině, do mapy můžete zakreslovat svoje značky nebo ukládat polohy. mapy můžete také stahovat. To vše je zdarma, ale pokud byste si chtěli OsmAnd ještě vylepšit, tak si můžete předplatit Pro verzi, kde máte vrstevnice, cloud, informace u každého místa a další. Případně potom Map+, kde už ale chybí za nižšé peníze jen pár vychytávek. Doporučujeme tedy verzi map+ nebo verzi zdarma. U ukládání míst si můžete místa ukládat do složek s různými ikonami. Celkově je aplikace velice pěkná a praktická. Na mapy se nelze podívat přes prohlížeč.

Outdooractive

Jednou z nejlepších mapových aplikací je Outdooractive. Když vezmeme mapy free verze, tak zde máte navíc na rozdíl od OsmAnd vrstevnice a stíny v mapě. Jinak detaili v mapě nejsou tak propracované jako v OsmAnd. Co zde ale vyhrává jsou informace o místech a integrované počasí. Na druhou stranu těch míst tady tolik odnačených není. Stahovat mapy zde ale můžete jen s Pro verzí, o které si ještě povíme. Free zde máte ještě plánování trasy nebo návrhy na výlety. Zároven si můžete ukládat trasy nebo místa do oblíbených, ale hlavně se můžete k těmto uloženýcm položkám přihlásit i přes počíteč pomocí účtu. Jinak zmapování cest je na velice dobré úrovni. Pro náročné uživatele je připravena verze Pro, které nabízí zážitek bez reklam a ukládání míst podle hlasové navigace a offile použité. Více zajímavé je Pro+, kde k Pro funkcím ještě můžete vkládat svoje uložená místa a trasy do svého webu, což může být velice zajímavé pro vývojáře webů. Zároven je k dospozici verze v prohlížeči, ve které se vám pomocí účtu budou sinchronizovat všechny uložené položky s telefonem.

Maps.me

Maps.me je celkem povedená mapová aplikace, která, na které je označených spoustu cest, které nike jinde nenaleznete, bohužel tu ale chybí značené cesty. Naleznete zde vrstevnice, rozlišení polí a luk, spolehlivou navigaci, stahování map zdarma, podrobnou mapu nebo možnost přidávání míst do složek. Velkou výhodou těchto map je, že míst můžete přidávat i vy, takže si můžete mapu sami dotvořit a pomoci tím i spoustě lidem. Velice příjemnou funkcí je i hodnocení míst. Vyznačneí míst na mapě je ale nedostatečné a problémem jsou i nesjednocená pojmenování, tedy hledání může být nepřesné. Není zde žádná placená verze.

PhoneMaps

Velice spolehlivá mapová aplikace PhoneMaps nabídne jako nediná společně s mapami.cz značené turistické stezky. Navíc zde naleznetezdarma stahování map, ukládání míst do záložek, ukládání tras nebo plánování trasy. Co se týče mapy, tak jsou zde vrstevnice nebo hezký vzhled. Není zde žádná placená verze.

Odkazy pro otevření v prohlíéžeči

Mapy.cz OutdoorActive

Odkazy na instlalci pro Android

Mapy.cz OutdoorActive OsmAnd Mapy.cz

Odkazy na instalaci pro iOS

Mapy.cz

Odkazy na instalaci pro Harmoni OS

Mapy.cz OsmAnd Outdoor Active Maps.me Petal Maps

Zdroje